Lato

25 luty 2013

Wakacje w Siedmiu Ogrodach oferują wiele atrakcji w naszym gospodarstwie jak i pięknej okolicy. Miłośnicy pływania mogą skorzystać z uroku pobliskich jezior ukrytych w lasach. Dwa (z dwudziestu w gminie) znajdują się na trasach spacerowo – rowerowych w odległości 2,5 km od nas, a najbliższe jest tylko 1 km stąd.  Żeglarze mają do wyboru jeziora Betyń i Drawsko. Amatorzy spływów kajakowych mogą spłynąć Drawą lub Korytnicą, która zaczyna się 3 km od gospodarstwa. Naturę można też podziwiać w rezerwacie rosiczek lub obserwując żubry, których wolnożyjące stado zamieszkuje okoliczne  tereny. Trasy spacerowe i rowerowe prowadzą przez bardzo zróżnicowane lasy na pagórkowatych terenach, a ich początek jest tuż za bramą.  Dla aktywnych są ścieżki do biegania, nordic walking a nad naszym stawem można uprawiać jogę.

W lecie nasze ogrody są w pełnym rozkwicie.  Spacer po alejkach wokół dwóch stawów, na przestrzeni ponad 4 hektarów to czysta przyjemność. Rozmaite ławeczki, altanki i zakątki to odpowiednie miejsca do kontemplacji przyrody, poczytania, odpoczynku. Wędkarze mają możliwość łowienia ryb z kilku pomostów.

W wakacje organizujemy plenery malarskie, warsztaty rzeźbiarskie, ceramiczne i wikliniarskie w letniej pracowni. Mamy do dyspozycji także piec chlebowy, gdzie pokazy wypieku chleba mogą być początkiem plenerowej imprezy. Wieczorami ognisko i grill pod wiatą, przy rechocie żab stanowią dobre zwieńczenie dnia.

Opublikowane w: Aktualności