Jesień

24 luty 2013

Ta piękna pora roku przyciąga do nas miłośników grzybobrania i pieszych lub rowerowych wycieczek po lasach mieniących się wszystkimi kolorami. Siedem Ogrodów leży w Nadleśnictwie Mirosławiec  – jednym z najbardziej zalesionych w Polsce. Duży wybór tras przy małej ilości turystów sprawia, że często łatwiej spotkać dzikie zwierzę niż innych grzybiarzy. Szczególnie wrzesień i początek października są atrakcyjne ze względu na bogactwo podgrzybków, prawdziwków, rydzów, koźlaków i kurek. Jeśli sezon jest udany  nasi goście wyjeżdżają stąd z pełnymi torbami aromatycznych grzybów.

Wydłużające się i coraz chłodniejsze wieczory sprzyjają twórczości w naszych pracowniach. To dobry czas by nauczyć się nowych umiejętności, rozwinąć hobby takie jak: decoupage, malowanie na tkaninach, szkle, filcowanie, szydełkowanie i stworzyć piękne przedmioty, którymi można potem np. obdarować najbliższych na święta   (informacje o warsztatach w zakładce 7 sztuk).

W jesienne dni przygotowujemy w Siedmiu Ogrodach przysmaki i przetwory z naszych własnych upraw warzyw, owoców i ziół. Smaki i zapachy zamknięte w słoiczkach i buteleczkach można nabyć w naszym sklepie i cieszyć się nimi w zimie.

Opublikowane w: Aktualności