Festiwal Siedem Stron Świata

3 edycja Festiwalu Siedem Stron Świata – Spotkania o podróżach (2023)

7 lipca zapraszamy do 7 Ogrodów na 7 Stron Świata Festiwal!!!

Na trzecią edycję przygotowaliśmy niemal 40 wydarzeń – pokazów slajdów i opowieści z podróży, spotkań z podróżnikami i reporterami, pokazów filmów, warsztatów, koncertów i innych niespodzianek. W Ogrodzie Reporterów będzie można porozmawiać ze znanymi dziennikarzami i podróżnikami, zdobywcami Kolosów i Grand Pressów. Będzie kuchnia świata i zwiedzanie naszej strony świata. Będziemy mówić o pięknie ziemi i zagrożeniach jakim musimy stawić czoła. Będziemy przemierzać Amerykę Łacińską, Afrykę, odwiedzimy Kirgistan i Pakistan, Islandię i Norwegię, przejedziemy rowerem po Arabii Saudyjskiej i wielu innych państwach, poznamy atrakcje turystyczne Afganistanu i najbardziej mistyczne miejsca na ziemi. Wszystko w gościnnych i malowniczych ogrodach w małej wiosce w województwie zachodniopomorskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Festiwal to miejsce spotkań dla ludzi ciekawych świata. Zachęcamy do zapoznania się z programem i zapraszamy!

A oto zaproszeni goście w tym roku!

2 edycja Festiwalu Siedem Stron Świata (2022)

Mamy dla Was trzy dni pełne wrażeń, spotkań i rozmów o świecie. Przygotowaliśmy niemal 30 wydarzeń, zaprosiliśmy ponad 20 wyjątkowych gości. Znajdziecie tu pokazy slajdów, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, spacery i wycieczki. Będzie można spotkać jednych z najlepszych polskich reporterów, utytułowanych podróżników, zdobywców Kolosów i Grand Pressów, legendę polskiego himalaizmu, pasjonatów przyrody, fotografów, ekspertów, muzyków, amatorów – słowem ludzi ciekawych świata. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, więc zapraszamy całymi rodzinami. Wszystko w pięknym otoczeniu wałeckiej wsi. I dostępne dla każdego. Częstujcie się, wybierajcie z tego, przekazujcie swoim znajomym i przybywajcie w nasze strony świata!!!

Oto zaproszeni goście drugiej edycji Festiwalu Siedem Stron Świata:

Jeśli ktoś chce wesprzeć wydarzenie ciągle zbieramy datki na:


Festiwal Siedem Stron Świata (2021)

Siedem Stron Świata – spotkania o podróżach to nasz najmłodszy projekt. Narodził się z ciekawości świata i potrzeby rozmów o otaczającej rzeczywistości. W 2021 roku odbyła się pierwsza edycja festiwalu. Przez trzy dni można było uczestniczyć w pokazach z różnych stron świata, chłonąć opowieści dziennikarzy i podróżników, posłuchać na żywo dobrej muzyki podczas plenerowych koncertów, a także obejrzeć ciekawe filmy. Również dzieci miały dedykowane sobie wciągające historie. Do tego kuchnia serwowała aromatyczne dania z Azji, Bliskiego Wschodu i Maroka.