Festiwal Siedem Stron Świata – spotkania o podróżach (25-27 czerwca)

7 czerwiec 2021

Dlaczego Siedem Stron Świata? Wiemy, że są tylko cztery strony świata… Ale myślimy, że każdy ma też swoje strony – ulubione, ojczyste, tajemnicze, najbliższą okolicę lub najdalsze marzenia. Wyprawa na koniec świata może być nie mniej cenna i pełna wrażeń niż spacer po otaczających lasach. Czasem szukając daleko przeoczamy to, co blisko. Tymczasem, każda najdalsza nawet podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Dlatego festiwal podróżniczy Siedem Stron Świata łączy i docenia te różne perspektywy.

Schowani na pograniczu Pojezierza Wałeckiego i Drawskiego stawiamy sobie podwójne zadanie – przybliżyć świat mieszkańcom naszego regionu i opowiedzieć światu o naszych stronach. Chcemy inspirować do odkrywania i podróżowania – niezależnie jak daleko. Chcemy by możliwość spotkania znanych podróżników czy reportażystów nie była ograniczona do dużych ośrodków miejskich, ale trafiała szeroko do wszystkich ciekawych coraz bardziej zawiłej współczesności. Chcemy zachęcić do docenienia i aktywnego odkrywania naszej okolicy i przyłączyć się do promocji walorów turystycznych tej części Polski w kraju.

Mamy nadzieję, że Festiwal odbywający się w wyjątkowym otoczeniu gospodarstwa agroturystycznego stanie się cykliczną okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy o otaczającym nas świecie, do spotkań i kontaktów ludzi podróżujących po jego różnych stronach.Pierwsza edycja odbywa się po długim zamknięciu wielu państw, ograniczeniu możliwości przemieszczania i odkrywania. Daje to więc okazję by przypomnieć sobie świat sprzed pandemii i porozmawiać o tym, który będzie. Odbędziemy wyprawy od Łowicza Wałeckiego do Ameryki Północnej, od Afryki po Antarktykę i od Azji po Pacyfik. Będziemy płynąć jachtem, wiosłować kajakiem, jechać autem, iść na własnych nogach – byle dotrzeć do celu – pamiętając, że podróż, to dopiero wstęp do czegoś ważniejszego – zrozumienia siebie i innych.

Więcej informacji o festiwalu na naszych stronach:

https://www.facebook.com/Siedem-stron-%C5%9Bwiata-spotkania-o-podr%C3%B3%C5%BCach-100401901809318

https://www.facebook.com/7ogrodow

Opublikowane w: Aktualności, wydarzenia