7 ogrodów – o nas

Dawno, dawno temu… Na skraju wsi stała gorzelnia, skąd trunki trafiały na okoliczne stoły.

Kiedy w 2002 roku zaczęliśmy prace nad stworzeniem ogrodu były tu tylko chaszcze, gruzy i bagna. Potrzeba było dużego uporu i wizji żeby zobaczyć tu coś więcej. Dzisiaj widać, że było warto.  Ogrodów jest już więcej niż siedem, albo to w zasadzie jeden wielki, ciągle pachnący i kwitnący ogród. Powstały domki, stawy, alejki. Realizowanie jednych planów podsuwa pomysły na następne. Idea miejsca cały czas się rozwija.

Oferujemy do wynajęcia pokoje, samodzielne mieszkanka lub tematyczne i niezależne domki otoczone ogrodami. W zależności od nastroju i potrzeb można zamieszkać w „Domu Młynarza”, „Domku Rybaka”, czy „Domku Leśnika”. Mamy  salę bankietowo-konferencyjną – w której organizujemy wesela, bale, imprezy firmowe – a także galerię, bibliotekę, sklep, pracownię do warsztatów artystycznych. Dzieci mogą korzystać z dużego placu zabaw i obserwować zwierzęta – barany, danielki, kaczki, koguty i inne. Nad stawem znajdziecie duże i wygodne miejsce do grillowania i na ognisko, świetne na organizację imprez plenerowych. Jakby komuś było mało ponad 4 hektarów ogrodów to tuż obok zaczynają się lasy, a w promieniu 4 km znajdzie cztery malownicze jeziora.

Siedem Ogrodów to nie jest zwyczajny pensjonat, ale też miejsce aktywizacji lokalnej społeczności i wspierania twórczości. Działamy na rzecz promocji turystycznej regionu, lokalnych rzemieślników, produktów regionalnych; rozpowszechniamy kulturę i dążymy do wzbogacenia oferty atrakcji dla mieszkańców i turystów. Organizujemy festiwale, koncerty, warsztaty, seminaria, spotkania z ciekawymi ludźmi. Od lat, 15 sierpnia zapraszamy na Święto Ziół – nasza flagową imprezę promującą bogactwo przyrody i ludowej kultury. Na koncertach wystąpili już u nas m.in. Mirosław Czyżykiewicz, Adam Strug, Paweł Wójcik, Ania Broda, Apolinary Polek, Zespół Przepięknie, gościliśmy kapele ludowe od Kaszub do gór.